DUK

– Ar santuoka Graikijoje yra oficiali?

Santuoka gali būti oficiali civilinė arba simbolinė. Jei pageidausite civilinės santuokos, mes padėsime sutvarkyti dokumentus. Grįžus, graikišką santuokos liudijimą reikia pasikeisti į lietuvišką. Tą mes irgi galime padaryti. 

– Ar galima bažnytinė santuoka?

Teoriškai bažnytinė santuoka Graikijoje įmanoma, bet sunkiai įgyvendinama. Reikia vežtis savo kunigą iš Lietuvos. 

– Kiek vidutiniškai pora išleidžia vestuvėms Graikijoje?

Vidutiniškai vestuvės porai kainuoja apie 4000-6000 Eur/dviems (išskyrus žiedus ir aprangą).

– Kiek vidutiniškai kainuoja svečias?

Svečio kaina apie 600-800 Eur (kelialapis). Jaunieji paprastai apmoka vestuvinę vakarienę (35-100 Eur/asm.), pervežimus vestuvių dieną, kėdžių nuomą, pramogas ir pan. 

– Iš ko susidaro vestuvių kaina?

Vestuvių kaina susidaro iš: vestuvinio paketo, kelionės (skrydžiai, viešbutis, pervežimai) ir papildomų paslaugų pagal pageidavimus (fotografas, restoranas, grožio paslaugos, ceremonijos vietos nuoma ir t.t.).

– Ar Graikijoje mus pasitiks lietuviškai kalbantis atstovas?

Graikijoje Jus pasitiks vietinė, angliškai/rusiškai kalbanti atstovė, kuri prižiūrės, kad vestuvės vyktų sklandžiai. Jos darbas prižiūrėti, kad visos paslaugos būtų sėkmingai įvykdytos. Vestuvės bus suorganizuotos dar Jums būnant Lietuvoje su lietuve atstove.

– Nuo ko pradėti?

Vestuvių planavimas vyksta tokiu eiliškumu: suderinamas abiems pusėms tinkamas kelionės ir vestuvių planas, pasirašoma sutartis ir apmokamas avansas, nuperkami bilietai ir užsakomas viešbutis, rezervuojama santuokos vieta, užsakomas fotografas, suderinamos likusios detalės.

– Ar yra sezonas vestuvėms Graikijoje?

Tinkamiausias laikas vestuvėms dėl oro yra gegužės pradžia – birželio vidurys ir rugsėjo pradžia – spalio pradžia.

– Prieš kiek laiko reikia pradėti organizuoti vestuves?

Kuo anksčiau – tuo geriau, nes geresnės skrydžių kainos ir didesnis viešbučių pasirinkimas. Minimaliai reikia 3 mėn. Dokumentai tvarkomi ne anksčiau kaip 3 mėn. iki santuokos.

– Ar reikia pagyventi Graikijoje iki santuokos?

Ne, bet mes rekomeduojame vieną dieną iki santuokos palikti susitikimui su atstove. Po santuokos reikalinga viena darbo diena patvirtinti savo santuoką metrikacijoje.

– Kur vyksta ceremonija?

Kiekvienai salai gausite po sąrašiuką su galimomis santuokos vietomis. Dažniausiai reikia mokėti nuomos mokestį. Ceremonija gali būti vykdoma ir viešbutyje, kuris šią paslaugą teikia. Arba paplūdimyje, kuris nuomos mokesčio neturi, tačiau yra vieša vieta. 

– Kokia kalba vyksta ceremonija?

Ceremonija vyksta anglų ir graikų kalbomis. Jūs iš anksto gaunate išverstą tekstą. Įžadus pora duoda lietuvių kalba. Rodo ir Kretos salose ceremonija gali būti vykdoma graikų/rusų kalbomis.  

– Kiek laiko trunka ceremonija?

Ceremonijos vietoje Jūs praleidžiate apie 1 val.: oficialioji dalis, sveikinimai, jaunavedžių šokis, lėkščių daužymas, šampanas, trumpa fotosesija ir pan.